Jak zadbać o dobrą regenerację włosów po wakacjach?

Lato w pełni, ale już teraz warto pomyśleć o tym co czeka nas w przyszłości. A czeka nas walka z naszymi włosami o ich dobre zdrowie i formę. Niezależnie od tego jak byśmy się starali to nasze włosy po wakacjach zawsze będą w nie najlepszej formie. Wpływ na to ma wiele czynników: palące słońce, słona woda z morza, silny wiatr na szczytach gór. Podczas wypoczynku zdarza się nam odpuszczać pielęgnację włosów z powodu lenistwa, bądź też braku czasu na tak przyziemne sprawy. Co wieć zrobić? Jak zregenerować włosy po wakacjach?

Jaki wpływ mają wakacje na kondycję włosów?

Twoje włosy będą wyglądać inaczej, gdy wrócisz do domu, jakby były bardziej łamliwe lub cieńsze. Słońce pozostawione na twoich pasemkach i chemikalia w basenie wyssały wszystkie twoje naturalne olejki. Lista negatywnych czynników, które mają wpływ na kondycje twoich włosów jest jeszcze dłuższa. Nawet coś tak drobnego jak zmiana miejsca pobytu, a co za tym idzie, mycie włosów w innej wodzie niż do tej pory może mieć istotny wpływ na kondycję włosia. Istnieje wiele produktów, które mówią, że mogą załatwić te problemy, ale wiele z nich nie skutkuje tym co obiecują. Kończy się tym, że nasze włosy stają się matowe i napuszone. Łatwo się łamią i są nieprzyjemne w dotyku. Konieczne staje się wtedy znalezienie skutecznego sposobu na ich regenerację, która sprawi, że odzyskają dawny blask.

Jak zacząć to tylko od fryzjera

Chcąc zacząć powakacyjną odbudowę włosów należy pomyśleć by udać się do fryzjera. Jak fryzjer może Ci w tym pomóc? To on będzie w stanie ocenić stan naszych włosów i zaproponuje sposób na ich odpowiednią pielęgnację. Dodatkowo fryzjer zadba o przycięcie włosów, co przyspieszy proces regeneracji i wypuszczania nowych włosów. Dobrym pomysłem mogą być też profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne, które przysłużą się zarówno twoim włosom, jak i skórze głowy.

Przez pewien czas ogranicz stosowanie kosmetyków

Aby właściwie zadbać o powakacyjną kondycję włosów, dobrze jest w pewnym stopniu zrezygnować ze stosowania pianek, lakierów i gum do stylizacji. Oczywiście nie chodzi tutaj o to by całkiem z nich zrezygnować. Nie mniej jednak dobrze na jakiś czas ograniczyć ich użycie. Da to twoim włosom odpocząć co zdecydowanie wpłynie korzystnie na ich stan. Jeśli tylko możemy to powinniśmy zrezygnować także z używania prostownicy, lokówki, oraz z farbowania, czy też rozjaśniania włosów. Dobrze jest też rozważyć inwestycję w dobrej jakości produkty do pielęgnacji włosów. Póki jeszcze możemy, warto może też sięgnąć po kosmetyki termoochronne, które ogranicza negatywne skutki wystawienia na wysokie temperatury. Należy również pamiętać, że nie zawsze najodpowiedniejsza dla Ciebie opcja będzie dostępna w sklepach. O ile z wielu rzeczy powinniśmy zrezygnować, aby poprawić kondycję włosów po wakacjach, to nie wolno zapominać o regularnym używaniu szamponu i odżywki i dokładnym myciu włosów.

Nawilżaj włosy przesuszone

Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że suche włosy należy nawilżyć. To jest kluczowa zasada w utrzymaniu zdrowych włosów. Suche włosy potrzebują dużo nawilżenia i natłuszczenia, aby były nawilżone i zdrowe. Po wakacjach nawet te rodzaje włosów, z którymi do tej pory nie mieliśmy problemu mogą wykazywać konieczność odpowiedniego nawilżenia. Może to być zaskakujące dla posiadaczy przetłuszczających się włosów. Niezbędne będzie więc podjęcie się starannej higieny włosów z wykorzystaniem szamponów, odżywek i masek. Pielęgnacja włosów wymaga staranności przy wykonywaniu nawet codziennych czynności pielęgnacyjnych. Możesz umyć włosy bez szarpania ich, który powoduje ból głowy, jeśli myjesz je zbyt mocno.

Korzystaj z diety, która wspiera odbudowę włosów po wakacjach

Dobry wygląd naszych włosów to nie tylko odpowiednia pielęgnacja, ale i właściwa dieta. By nasze włosy były zdrowe i lśniące warto o nią zadbać. Dieta wspomagająca odbudowę włosów po wakacjach to dieta wegetariańska, która składa się z takich produktów jak awokado, orzechy i jajka. Zawiera również pokarmy, takie jak nasiona chia i siemię lniane w celu uzyskania niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. , witaminy i minerały, które są niezbędne do odżywienia i odbudowy włosów.